Šviestuvai: šviesos šaltiniai, kurie sukurs jaukų svetainės apšvietimą

šviestuvai šviesos šaltiniaiSvetainės kambarys – erdvė, kurioje praleidžiame didžiąją dalį savo laisvo laiko: leisdami laiką su šeima, užimdami užsukusius svečius, skaitydami knygas ar tiesiog žiūrėdami televizorių. Kadangi šiame kambaryje praleidžiame tikrai nemažai laiko, gerai nuotaikai ir jaukiai atmosferai tamsiuoju paros metu sukurti, reikia tinkamai parinkti ir išdėstyti šviestuvus.

Kuriant svetainės apšvietimą, svarbu atsižvelgti į tai, kad šioje erdvėje užsiimama labai įvairia veikla, todėl ir apšvietimui čia turi būti panaudoti skirtingi šviestuvai. Paprastai svetainėje, skirtingiems šviesos sluoksniams sukurti, yra naudojami 4 apšvietimo tipai: pakabinami šviestuvai, staliniai šviestuvai, akcentiniai šviestuvai bei toršerai.

Pakabinami šviestuvai. Pakabinami šviestuvai yra naudojami bendram erdvės apšvietimui sukurti. Šiandien pakabinami šviestuvai darosi vis populiaresni ir savo populiarumu jie po truputi išstumia lubose pritvirtinamus šviestuvus. Taip yra todėl, kad lubose pritvirtinami šviestuvai yra labai paprasti ir nekrentantys į akis, o pakabinami – išsiskiria savo įmantrumu ir stilingumu. Originalaus dizaino pakabinamas šviestuvas net ir dienos metu atrodo patraukliai ir charakteringai. Specialistai pataria rinktis tokius šviestuvus, kurių ryškumas gali būti reguliuojamas dimerio pagalba, tai padės sukurti norimą erdvės nuotaiką.

Staliniai šviestuvai. Staliniai šviestuvai yra labai pravartūs ir patogūs. Dėl ne itin didelio dydžio bei svorio, juos lengvai galima perkelti iš vienos vietos į kitą. Šie šviestuvai yra naudojami tiksliniam apšvietimui sukurti. Svetainėje jie paprastai yra skirti skaitymo palengvinimui tamsiuoju paros metu.

Toršerai. Toršerai taip pat yra skirti tiksliniam apšvietimui sukurti. Juos, kaip ir stalinius šviestuvus, pakankamai lengva perkelti iš vienos vietos į kitą. Toršerus labai paprastai galima pastatyti prie skaitymui skirto fotelio ar kėdės (skaitymui palengvinti skirtas toršeras turėtų stovėti iš kairės arba dešinės pusės, už skaitančiojo peties).

Akcentiniai šviestuvai. Akcentiniai šviestuvai įneša į erdvę vizualaus įdomumo bei dramatiškumo. Jie yra skirti atitinkamai erdvės atmosferai sukurti, išryškinti pasirinktas interjero detales. Tokiais šviestuvais galima apšviesti paveikslus, skulptūrėles, nišas ar kitus akcentus bei architektūrines detales, kuriuos norima pabrėžti.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: