Refliukso simptomai – klaidina ir baugina

refliukso simptomaiTiesiog rėmens graužimu vadinamas refliuksas atrodo, kad yra mažiausiai klaidinantis susirgimas. Ir vis dėlto, jis ne visuomet pasireiškia gerai visiems žinomais būdais. Pavojinga tai, kad nepastebėjus vieno iš šių simptomų, refliuksas yra negydomas, o negydomas refliuksas gali tapti net vėžio priežastimi.

Skausmas

Labiausiai refliuksas išsiduoda įvairaus pobūdžio skausmu, ypač sustiprėjusiu po maisto. Sakytumėme refliuksas ko nevalgyti, bet skausmas gali atsirasti net ir atsigėrus vandens. Taip pat dažnai pacientai skundžiasi krūtinės skausmu, gerklės skausmu, ryklės skausmu, kuris atsiranda valgymo metu. Visi šie simptomai yra panašūs, kaip ir sergant gripu. Todėl labai dažnai painiojami, o refliukso sukeltas kosulys bandomas malšinti vaistais nuo peršalimo.

Pykinimas

Vienas nemaloniausių yra refliuksas vaikams, nes kartais pagrindinis ligos simptomas yra pykinimas. Tačiau jis kaip ir skausmas yra būdingas ne vienai ligai. Tad kartais sudėtinga suprasti to priežastis. Jeigu Jus pykina, bet niekaip nesurandate atsakymo, kodėl, tai gali būti refliuksas. Tokiu atveju, galimas refliukso gydymas naturaliomis priemonemis. Labai populiarus refliukso gydymas homeopatiniais vaistais ir refliukso gydymas druska.

Astma

Astmos ir refliukso ryšys iki šiol nėra paaiškintas, tačiau daug žmonių, kurie serga astma žymiai dažniau skundžiasi rėmens graužimu, ir atvirkščiai. Spėjama, kad skrandžio rūgštys dirgina krūtinės nervus, siaurina kvėpavimo takus. Tačiau tai iki šiol nėra patvirtinta mokslininkų, nors šiuo metu ir atliekami keli išsamūs tyrimai šia tema.

Sunkumas

Dėl refliukso stemplėje atsiranda opų ir randų. Todėl sustorėja audiniai ir labai sunku valgyti, atsiranda ir papildomas skausmas, pacientų apibūdintas, kaip nemalonus pojūtis. Tokiu atveju galimas refliukso gydymas liaudies medicina arba cheminiais preparatais.

Populiariausias refliukso gydymas naturaliais budais, t.y, alkoholio ir nikotino atsisakymas, kavos, kofeino, įvairių padažų, garstyčių aštraus maisto apribojimas. Taip pat reiktų vengti saldumynų, citrusinių vaisių, kai kurių pieno produktų.

Šiuo metu yra rekomenduojami homeopatiniai vaistai su jūros dumbliais, taip pat vaistinėse siūlo ne vieną cheminį medikamentą. Tačiau prieš juos vartodami pasitarkite su vaistininku arba šeimos gydytoju. Tik medikas gali šimtu procentų diagnozuoti susirgimą ir paskirti gydymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: