Plaukimas baidarėmis – kokius drabužius rinktis?

siulo plaukti baidaremis

Per kelis metus keliones baidaremis tapo mėgstamiausia lietuvių pramoga, į kurią galima leistis tiek su energinga draugų kompanija, tiek planuojant ramią išvyką su šeima. Plaukimai gražiausiomis Lietuvos upėmis, kraštovaizdžio stebėjimas ir bendravimas su artimaisiais padeda atsipalaiduoti, pamiršti kasdienės buities rūpesčius, suteikia energijos ir dovanoja gražius prisiminimus. Tiesa, kad plaukimas būtų malonus, būtina jam iš anksto pasiruošti. Šiuo atveju bene daugiausiai dėmesio reikėtų skirti aprangai – jei drabužiai bus netinkamai parinkti, jausite diskomfortą. Tai itin aktualu tuomet, jei plaukimą planuojate orams atvėsus.

Ką pasiimti į vasaros plaukimus?

Paprastai plaukimai baidarėmis organizuojami vasaros metu. Šiltas oras, šviečianti saulė ir gaivus upių vanduo leidžia mėgautis visais šio sezono privalumais. Plaukimai vasarą nereikalauja itin didelio dėmesio aprangai, kadangi galite rinktis tai, kas jums patogu. Svarbiausia – nepamiršti su savimi turėti atsarginių drabužių komplekto. Irkluodami neišvengiamai sušlapsite, todėl po kurio laiko galite jausti erzinančią drėgmę ir norėti persirengti. Nors paprastai į sausus drabužius lendama kelionei pasibaigus, tam tikrose situacijose atsarginius rūbus verta turėti ir irklavimo metu, ypač tuomet, jei numatoma ilgiau trunkanti išvyka. Drabužius pakuokite į neperšlampamus maišus, kadangi baidarės bagažinė nėra sandari ir netinkamai supakuoti rūbai sušlaps. Labai svarbu turėti tinkamą avalynę. Nesirinkite batų, kurie bijo drėgmės. Be to, kelionės metu gali tekti ne vieną kartą lipti iš baidarės ir bristi į vandenį, todėl būtina rinktis batus, kurie tvirtai laikytųsi ant kojos. Įspiriamos guminės šlepetės gali pasilikti vandenyje ar dumble, todėl liksite be batų.

baidar

Džiugu tai, kad vis daugiau baidarių nuomotojų siulo plaukti baidaremis orams atvėsus – plaukimai ir išvykos vis dažniau organizuojami rudenį, ankstyvą pavasarį ar net žiemos metu. Toks nuotykis suteikia naujų įspūdžių ir adrenalino. Tiesa, priešingai nei plaukimai sezono metu, šiuo atveju pasiruošimas išvykai reikalauja daugiau pastangų. Rinkitės drabužius, kurie būtų ne tik patogūs ir pritaikyti judėjimui, bet ir patikimai saugotų nuo drėgmės. Optimaliausias sprendimas – rinktis termo drabužius, kurie padės palaikyti optimalią kūno temperatūrą, efektyviai šalins susikaupusį prakaitą ir neleis kūnui šlapti iš išorės. Būtina pagalvoti ir apie tinkamą, nuo drėgmės apsaugančią avalynę. Tiesa, rengtis itin šiltai nereikėtų, kadangi irklavimas – intensyvus darbas, kurio metu tikrai nesušalsite. Žinoma, jei jausite drėgmę, malonu taip pat nebus. Nepamirškite atsarginių šiltų rūbų, kuriuos galėsite apsirengti pasibaigus kelionei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: