Pigi paskola – reali galimybė ar skambi reklama?

pigi paskolaJei jau prireikia skolintis, tai norisi, kad paskola nebūtų itin brangi. T. y. niekam nepatinka didelės palūkanos. Jums turbūt irgi nepatinka. Bet ar pigi paskola – reali galimybė?

Skolinančios įstaigos konkuruoja. O konkurencija – tai galvojimas, kaip pasiūlyti geresnį produktą. Akivaizdu, jog naudą jaučia vartotojas. Kaip manote – įmonės, besistengdamos pranokti viena kitą, gali pasiūlyti šį tą patrauklaus? Atsakymas teigiamas.

Kai poreikiai nesutampa su finansinėmis galimybėmis

Viena iš svarbiausių priežasčių, kodėl pigi paskola išvis yra aktuali, apibrėžiama labai paprastai: poreikiai ne visada sutampa su finansinėmis galimybėmis. Juk nereikia ekonomisto išsilavinimo norint padaryti išvadą, kad, pavyzdžiui, namo statybos kainuoja gerokai daugiau, nei statistinis lietuvis uždirba per metus ar tuo labiau per mėnesį.

Kai kada paskolos ėmimo priežastimi tampa ne būstas, o automobilis. Nuomonių daug ir jos prieštaringos. Vieni žmonės palaiko sprendimą skolintis automobiliui, kiti pabrėžia didelį mašinų nuvertėjimą ir laikosi priešingų argumentų. Šiaip ar taip, naujas ar netgi naudotas automobilis, kaip ir būstas, ne visada sutampa su finansinėmis galimybėmis. Nesvarbu, ar tai kompaktinės klasės mašina už 20 tūkst. eurų, ar prabangus reprezentacinis sedanas už kelis kartus didesnę sumą, abiem atvejais kainos prasilenkia su įprastais atlyginimais.

Kodėl reikia pasidomėti, ar paslauga patikima?

Pigi paskola vilioja, bet reikėtų atsispirti pirmai pagundai ir bent kiek pasidomėti, ar skolinanti įmonė yra patikima. Galbūt labai daug nusiskundimų? Gal nesilaikoma kokių nors sutarties punktų? Gal yra kokių kitų nesklandumų?

Tai ne poros eurų klausimas, o sprendimas susijęs su gerokai stambesnėmis sumomis, todėl natūralu, kad nereikėtų strimgalviais lėkti ir nieko negalvojant suraityti parašą sutartyje. Beje, į sutarties sąlygas būtina įsiskaityti, kad vėliau nepaaiškėtų koks nors „nežinomas“ dalykas.

Verta paminėti, kad atsiliepimai apie konkrečią įstaigą gali būti subjektyvūs. Jei paskolos grąžinimas vyko sėkmingai, tai dar nereiškia, kad ta paskola pati nuostabiausia. O jei grąžinimas nelengvas, tai irgi nereiškia, kad paskolos sąlygos blogos. Visgi kai kada atsiliepimai patvirtina tikrų tikriausią tiesą.

Paskolų pasiūla ir paklausa

Jei niekam nereikėtų skolintis, tai niekas ir paskolų neteiktų. Bent jau teoriškai. O kai yra paklausa, tai yra ir pasiūla. Atsižvelgiant į poreikius, kurie, kaip jau aptarta, ne visada sutampa su pajamomis, paskolų populiarumas puikiai suprantamas.

Tačiau net ir be genijaus statuso aiškus vienas dalykas – ne visos paskolos yra patrauklios, kartais pigi paskola ne tokia ir pigi. Bet prisiminkite, ką anksčiau sakėme. Ogi tai, kad skolintojai konkuruoja. Dėmesio nevertos sąlygos nepritrauks klientų.

Pinigų sumos labai nevienodos

Pigi paskola nereiškia, kad tai mažiausia skolinama suma. Pigumas – tai mažos palūkanos. Tačiau turbūt nereikia aiškinti, kad paskola be palūkanų nebūtų paskola. Toks jau visas principas. Kaip sakoma, nemokamų pietų nebūna.

Ne tik palūkanos nevienodos, bet ir pačios pinigų sumos. Jei reikia 10 tūkst., eurų, tikriausiai nesiskolinsite 30, ar ne? O jei reikia 30, nepakaks 10 tūkst.

Neskubotas sprendimas

Viską apibendrinant galima teigti, kad pigi paskola yra reali galimybė, bet pasirinkimas neturėtų vykti skubotai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: