Maisto papildai sportuojantiems: nuteista ar išteisinta?

papildaiApie sporto naudą savijautai bei išvaizdai prirašyta daugybė straipsnių, apie sportuojantiems skirtus maisto papildus – ne ką mažiau. Įsiliekime ir mes į amžiną diskusiją: sportui skirti papildai – gėris, saviapgaulė, o gal net ir organizmo nuodijimas?

Maisto papildai pagal atliekamą funkciją gali būti skirstomi į kelias kategorijas: raumenų masės auginimui, ištvermės bei energijos kiekio didinimui, svorio didinimui (tokie papildai sportui moterims atrodo patys patraukliausi). Atrodo, pasirinkti, kurie universal papildai yra tinkamiausi, labai paprasta – orientuotus į tą funkciją, su kuria organizmas nėra pajėgus tinkamai susitvarkyti natūraliu budu. Visgi jei tikitės stebuklų (žaibiškai nukritusio svorio ar akyse „besikalančių“ raumenų), teks nusivilti. Tiek sportui skirti papildai  xxl, tiek kitų gamintojų produkcija , norint pajusti apčiuopiamą rezultatą, turi būti derinami kartu su fiziniu aktyvumu bei subalansuota mityba (sutikite, naivu tikėtis, jog be saiko mėgaujantis mėsainiais  iš kažkur atsiras idealus kūnas). Jei reguliariai plušėsite sporto salėje ir žiūrėsite, kas ir koks maisto kiekis atsiduria lėkštėje bei papildomai naudosite kokybiškus maisto papildus, norimi rezultatai bus pasiekti gerokai greičiau.

Tačiau papildų vartojimas turi ir tamsiąją pusę, kurios pasireiškimą gali įtakoti klaidingai dozuojami, nekokybiški arba tiesiog organizmui netinkami maisto papildai.

  • Jei savavališkai padidinsite ant produkto pakuotės nurodytą ar specialisto rekomenduotą papildų dozę, efektyvesnių rezultatų tikrai nepasieksite, priešingai – rizikuosite apsinuodyti ar sutrikdyti gyvybines organizmo funkcijas.
  • Nekokybiški papildai, kurių rinkoje tikrai netrūksta, taip pat kelia rimtą pavojų sveikatai. Specialistai įspėja, jog į maisto papildų vartojimą reikia žiūrėti taip pat atsakingai kaip ir į vaistų. Didžiausiai rizikos grupei neabejotinai priklauso tie asmenys, kuriems pagrindinis prioritetas – maisto papildai sportui pigiau. Taip, maisto papildų sportui vartojimas iš tiesų gerokai paplonina piniginę ir noras sutaupyti yra visiškai suprantamas, tačiau to daryti nereikėtų savo sveikatos sąskaita. Aišku, raktinė užklausa „papildai sportui skelbiu“, dažniausiai vedanti į privačių asmenų, maisto papildus parduodančius pigiau, skelbimus, gali padėti atrasti ir sąžiningą, aukštos kokybės produkcija prekiaujantį tarpininką – tereikia kruopščiai atsirinkti. Raktinės užklausos „maisto papildai kaune“, „papildai sportui vilnius“, „maisto papildai klaipeda“ – kelrodė žvaigždė, nurodanti vietą, kurioje tiksliai įsikūrusi maisto papildais prekiaujanti parduotuvė jūsų mieste.
  • Kai kurie maisto papildai gali būti kokybiški, tačiau tiesiog nesuderinami su jūsų organizmo ypatybėmis bei reikalavimais. Jei, pradėję vartoti maisto papildus, pastebėjote keistus, iki šiol nebūdingus požymius (širdies permušimas, raumenų traukimas, galvos skausmas, bėrimai ir pan.), nedelsiant nutraukite šių vartojimą.

Akivaizdu, jog maisto papildai gali atnešti naudą tik tokiu atveju, jei bus tinkamai parinkti bei vartojami, taip pat derinami su atitinkamu fiziniu krūviu bei subalansuotu racionu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: