Kokybiškų žieminių padangų paieška – kada keisti ir kokias pirkti?

kokybiškų žieminių padangų paieškaOrams vis labiau vėstant neišvengiamai artėjame prie laiko, kuomet vasarines padangas reikės keisti žieminėmis. Tiesa, kokybiškų žieminių padangų paieška ir keitimas sukelia gana daug rūpesčių net ir patyrusiems vairuotojams. Kad nesuklystumėte, turėtumėte bendrauti su šios srities profesionalais ir rinktis rinkoje palankiai vertinamo gamintojo padangas.

Kada laikas keisti padangas?

Senas žiemines padangas reikėtų keisti naujomis, jei padangos turi pažeidimų, gumbų arba jų protektoriaus gylis neatitinka rekomendacijų. Prieš keisdami padangas, nepamirškite, kad visos keturios padangos turi būti identiškos, vertinant jų protektoriaus raštą ir greičio indeksą, be to, padangos turi užtikrinti vienodą sukibimą su keliu. Tai reiškia, kad tuo atveju, jei nusprendėte keisti vieną ar dvi padangas, šios turi būti praktiškai identiškos likusioms padangoms. Dėl nevienodo dėvėjimosi paprastai siūloma iškart keisti visas keturias padangas – taip pasirūpinsite maksimaliu savo saugumu ir tinkama transporto priemonės eksploatacija. Be to, visos padangos turėtų būti vienodo tipo (t. y. visos keturios padangos –kieto arba minkšto mišinio, dygliuotos arba universalios). Ekspertai primena, kad tuo atveju, jei reikia keisti tik vieną padangą, būtina įvertinti greta (ant tos pačios ašies) esančios padangos protektoriaus gylį. Jei šis yra minimalus, tikslinga įsigyti dvi naujas padangas, kadangi nudilusios ir naujos padangos sukibimas su keliu stipriai skirsis.

Kokias žiemines padangas rinktis?

Jei ieškote naujų padangų, įvertinkite savo vairavimo įpročius. Jei dažniausiai važinėjate mieste, prižiūrėtais ir dažnai valomais keliais, rinkitės kieto mišinio padangas. Minkšto mišinio padangos rekomenduojamos žmonėms, gyvenantiems užmiestyje ir tenkantiems įveikti rečiau valomus, apsnigtus bei apledėjusius kelius. Dygliuotos padangos rekomenduojamos itin sunkiai pravažiuojamiems keliams. Beje, šias padangas draudžia kai kurios užsienio valstybės dėl jų skleidžiamo triukšmo ir poveikio kelio dangai, todėl apie tai verta pagalvoti planuojant kelionę po Europą.

Jei norite sutaupyti ir galvojate apie dėvėtas padangas, rekomenduojame racionaliai apskaičiuoti jūsų laukiančias išlaidas – nors pradinė tokių padangų kaina iš tiesų bus žemesnė, vis dėlto jų eksploatacija negalės užtikrinti ilgaamžiškumo, todėl būsite priversti šias padangas vėl keisti naujomis, o tai reiškia dvigubai didesnes išlaidas. Be to, net ir nedėvėtos padangos laikui bėgant sensta, todėl nesirinkite padangų, kurių amžius viršija 10 metų ribą, nors protektoriaus raštas ir atrodytų nepakitęs. Visais atvejais rekomenduojame pirkti naujas, žinomo gamintojo padangas, su kuriomis jausitės maksimaliai saugūs ir būsite tikri kokybiška automobilio eksploatacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: