Kodėl reikia skirti daug dėmesio produktų ženklinimui?

produktų ženklinimasAr įsivaizduojate prekes be etikečių? Drabužiai, maisto produktai, buitinė technika, kosmetikos gaminiai negali būti be informacijos apie sudėtį ir be naudojimo instrukcijų. Todėl ir vartotojai, ir gamintojai skiria daug dėmesio produktų ženklinimui. Vartotojas renkasi prekę pagal informaciją ant jos, o gamintojas turi savo gaminį aprašyti, kad jis būtų patrauklus ir saugus vartotojui. Skirtingiems produktams galioja skirtingi ženklinimo reikalavimai, kuriuos geriausiai išmano patys gamintojai ir prekybininkai.

Ženklinimo reikalavimai

Kalbant apie etikečių analizavimą, daugiausia dėmesio vartotojai skiria maisto produktams. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba viešai skelbia įstatymais numatytus bendrus ženklinimo reikalavimus visiems produktams: turi būti pavadinimas, sudėtis, maistinė vertė, išvardintos alergiją galinčios sukelti medžiagos, produkto grynasis kiekis, galiojimo terminai, laikymo sąlygos, vartojimo instrukcija, gamintojo pavadinimas, produkto kilmės šalis. Atskiroms maisto grupėms numatomi ir specialūs ženklinimo reikalavimai. Dauguma išvardintų punktų privalomi ir nemaisto prekėms. Ekologiškumas, pavojingos cheminės medžiagos, išskirtiniai perspėjimai dėl degių produktų – kiekvienoje srityje galima rasti daug niuansų, kuriuos gamintojas turi pažymėti ant savo gaminių, tam kad vartotojas galėtų saugiau jais naudotis.

Iššūkiai gamintojams

Bet kokios produkcijos gamintojai turi ne tik išmanyti ženklinimo reikalavimus, bet nuspręsti, kaip reikalavimai bus išpildyti. Etiketės turi būti aiškios, derėti prie produkto dizaino. Taip pat reikia apgalvoti, kokioms sąlygoms reikalingas atsparumas: temperatūros kaitai, trynimui, įbrėžimams, drėgmei. Pavyzdžiui, cheminių indų etiketės turi būti atsparios cheminiam poveikiui. Visi šie niuansai apsprendžia, kokią ženklinimo įrangą ir medžiagas rinktis. Dar vienas svarbus aspektas – ženklinimo kaštai, kurie didina produktų savikainą. O juk kiekvienas verslininkas nori išlaviruoti tarp kokybės ir didelių gamybos kaštų.

Ženklinimo įrangos įvairovė

Profesionalai, parduodantys ir gaminantys medžiagas bei ženklinimo sistemas, pateikia platų pasirinkimą: nuo mažiausių spausdintuvų iki atskirai projektuojamų pramoninių linijų. Išsiaiškinę gamintojo poreikius ir galimybes, jie siūlo įvairius sprendimus etikečių spausdinimui, klijavimui, pakuočių kodavimui. Pavyzdžiui, dažančių juostelių spausdintuvams gamintojai siūlo skirtingos sudėties, įvairių spalvų juosteles, pažymėdami, kad įmanomi ir labai ekonomiški variantai. Kiekvieną variantą aptariant yra atsižvelgiama į kelis aspektus: spausdintuvo tipą, ženklinamo produkto ypatumus. Nes galima rinktis pigiausias vaško pagrindo juosteles, bet tuomet atspausdinti ženklai yra mažiau atsparūs aplinkos poveikiui. Brangiausios dažančios juostelės turi kitokią sudėtį, bet spausdintas atvaizdas atsparus net labai atšiaurioms sąlygoms.

Taigi, kiekvienas gamintojas, norėdamas pateikti savo klientams kokybišką ir tinkamai paženklintą gaminį, tampa ženklinimo įrangos ir paslaugų pirkėjais. Ir turi sutelkti dėmesį į ženklinimą ne mažiau nei jų pačių produkcijos vartotojai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: