Kam rūpi ir turėtų rūpėti greitų paskolų procesų reguliavimas

greita paskolaTai, kaip greita paskola pakeitė mūsų gyvenimus, turbūt dar daug metų analizuos sociologai, ekonomikai ir antropologai. Atsiradus šiai skolinimosi galimybei, radosi daug naujovių ir įpročiai, kuriuos mes paveldėjome karta iš kartus, finansinio raštingumo supratimas ėmė keistis. Tačiau naujovės niekada neateina be pašalinio poveikio ir be chaoso, sukeliamo nusistovėjusioje tvarkoje. Tad normalu, kad greita paskola kaip reiškinys apskritai turi rūpėti įvairioms institucijoms ir įvairioms žmonių grupėms. Kam labiausiai?

Lietuvos bankui

Kai sakome, kad greita paskola internetu turėtų rūpėti centriniam Lietuvos bankų prižiūrėtojui – Lietuvos bankui – gal truputį atsiliekame su tais savo imperatyvais. Mat juk iš tiesų Lietuvos bankui dar ir kaip rūpi greitųjų kreditų rinka. Tai akivaizdu, patyrinėjus, kas dedasi pastaruoju metu šiame sektoriuje. Ir kaip pasikeitė išdavimo sąlygos, kaip sumažėjo apskritai kreditų teikimo sandorių vien dėl Lietuvos banko suteiktų apribojimų. Tačiau tai yra teisingi ir geri apribojimai, daugiausiai tiesiog saugantys pačius vartotojus nuo nesąmoningo, kenkėjiško sau elgesio. Iš tiesų, daugybė žmonių yra tokioje situacijoje, kada net ir mini paskolos internetu nebūtų tas kelias, kuris jiems tiktų labiausiai. Ir nauji reglamentai bei apribojimai būtent ir stengiasi suteikti kelrodį tarp vartotojų. Kreditoriai nebegali teikti paskolų daugybei žmonių, kai yra požymių, jog tokiems žmonėms kredito grąžinimas labai apsunkintų gyvenimą. Taigi, tai puiku. Papuoli į bėdą, prašai kredito, negauni ir neprisidarai daugiau bėdos, nes jeigu tau jo nesuteikė, vadinasi, nebūtum galėjęs jo lengvai grąžinti. Taigi, iš karto eini prie kitų išeičių ir galbūt, pavyzdžiui, susirandi geriau apmokamą darbą. Taip pat Lietuvos bankui rūpi ir tai, kad greitieji kreditai internetu būtų išduodami su atitinkamo dydžio palūkanomis, tai apsaugo nuo galimų piktnaudžiavimo atvejų, kada kurie nors nesąžiningi kreditų teikėjai pasirinktų gauti didesnes negu reikia palūkanas.

Visoms kredito bendrovėms

Neabejotina, kad visas naujoves kreditų teikimo sektoriuje apskritai nuolatos seka visi kreditų teikėjai. Jiems svarbu, ar kažkas greta irgi teikia tokias paslaugas, ar greita paskola telefonu pas kažką teikiama pigiau, kas dar prigalvoja įvairių akcijų. Visos kredito bendrovės nuolat stebi aplinką, kurioje yra, savą terpę. Atsižvelgiant į visą kontekstą, susiklosto tam tikra konkurencinga aplinka rinkoje, kuri, žinoma, visuomet palanki vartotojams. Nes kai nėra konkurencijos, tai yra monopolis. Tačiau kreditų rinkoje to nieku gyvu nepasakytumėte, nes greita paskola, kreditas yra tapę pagrindine veikla nuo kelių dešimčių iki šimto kreditų teikėjų.

Pardavimų sektoriams

Žinoma, kreditai kartais leidžia žmonėms įsigyti brangius daiktus arba tuos daiktus, kuriems tuo momentu tiesiog pritrūksta pinigų. Gal ne atsitiktinai dėl to kartais pardavinėjant vienus ar kitus dalykus, galima pastebėti, kad pasitaiko tokių kreditorių, kurie reklamuoja prie savo parduodamų prekių greituosius kreditus. Suprask: jeigu tau šiuo metu šiek tiek trūksta, tai gali pasiskolinti. Tad  nieko keisto yra greitųjų kreditų teikimo bendrovių ir įvairių prekybos tinklų bendradarbiavimas bent jau reklamavimo, reklamos atveju.

Gyventojams

Patiems gyventojams, fiziniams asmenims, vartotojams, tai yra savaime suprantamas dalykas – kartais susimąstyti apie greituosius kreditus. Kaip apie alternatyva ar apie tai, ko dabar neplanuoja. Tačiau vien tos galimybės taip lengvai pasiskolinti buvimas gali atnešti daug naudos, gali sukurti daug daugiau laisvės, kai gali gyventi saugiau, žinant, kad bėdos atveju turėtum tam tikrą finansinę pagalvę ir tai padėtų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: