Elektros kaina verslui. Ar egzistuoja optimalus variantas?

elektros kaina versluiElektros kaina verslui rūpi nepriklausomai nuo to, kuriais metais įmonė įkurta ar kokia yra veiklos niša. Kaip žinote, įmonių būna įvairių, o ši tendencija naudinga visam pasauliui. Juk reikia tiek kepėjų, tiek reklamos kūrėjų, tiek automobilių dalių gamintojų, tiek buhalterių. Kitaip tariant, daugybė prekių ir paslaugų patenkina vartotojų poreikius ir skatina pasaulį nenukrypti nuo kurso.

Verta paminėti, kad verslui aktuali ne tik elektros kaina, bet ir kiti aspektai, pavyzdžiui, patalpų nuoma. Ši sritis taip pat kelia ne vieną klausimą, galima kalbėti apie tai, kokios konkrečiai patalpos turi būti, kokie kainų ypatumai konkrečiuose miestuose. Patalpos susijusios ir su įmonės plėtra. Juk didėjant gamybos apimtims, steigiant naujus padalinius, priimant naujų darbuotojų, svarbu vieta, kur viskas turėtų vykti. Ne paslaptis, kad konkreti veiklos niša lemia konkrečių erdvių pasirinkimo kriterijus. Pavyzdžiui, vienoks išplanavimas buhalterinių paslaugų įmonės biure, kitoks – duonos kepykloje.

Geros sąlygos ir verslui, ir vartotojams

Kaip jau aišku, elektros kaina verslui yra vienas iš veiksnių, prisidedančių prie bendros visumos, tačiau  esama ir kitų dalykų, koreguojančių pelną, išlaidas ir veiklos prognozes. O ar egzistuoja optimalus variantas? Ar egzistuoja toks variantas, kuris būtų priimtinas ir verslui, ir vartotojams? Ar įmanoma harmonija?

Taip.

Harmonija įmanoma.

Bet kaipgi? Vienas konkretus sprendimas, konkretus planas, universalus variantas, visiems tinkamas dalykas… daug kam nėra tinkamas. Kitaip tariant, universalaus varianto nėra. O jei ir yra, tai universalumas dar nereiškia harmonijos. Jeigu jūsų kaimyno automobilio ilgis yra 4,66 m, tai dar ne rodiklis, kad ir jums reikia tokios pat mašinos. Jei jūsų batų dydis 44, tai parduotuvėje siūlomi 43 dydžio batai nebus patogūs. Jeigu jūsų draugo išmanusis telefonas yra su 4,7 colių ekranu, tai nėra garantija, kad turėtumėte pirkti būtent tokio pat dydžio telefoną.

Šie pavyzdžiai iš pirmo žvilgsnio nelabai susiję su elektros kainų tema, bet… visgi jie itin gerai reprezentuoja elektros kainų temą. O labiausiai – teiginį, kad vienas tiekimo sprendimas nėra patogus visam verslui.

Jei vienas tarifas negali būti idealus…

…reikia ieškoti naujų kainų? Galima ir taip pasakyti. O tiksliau – geriausias sąlygas sukurti padeda atsakingas planų nustatymas. Štai šis teiginys skatina užsiminti ir apie kitą – apie tai, kokią naudą vartotojams suteikia nepriklausomi elektros tiekėjai. Dėl jų veiklos elektros kaina verslui tampa optimalesnė. Rinkos mechanizmas padeda sureguliuoti tarifus taip, kad kiekviena įmonė pasinaudotų priimtiniausiu variantu.

Dar konkrečiau: elektros kaina verslui patraukliausia tuomet, kai renkamasi iš kelių planų. Panašiai kaip sudarant sutartį su mobiliojo ryšio operatoriumi – siūloma rinktis planą, kur nemokamos žinutės, kur pigesni skambučiai ir pan. Dar vienas pavyzdys – naujo automobilio pasirinkimas. Kai pirkėjas užsuka į saloną, niekas neliepia pirkti tam tikro modelio. Pardavėjai gali skatinti, gali vardyti pliusus, bet jokiu būdu neįsakys susikoncentruoti tik į vieną modelį. Juk vienam pirkėjui priimtinas vienoks variantas, kitam – kitoks.

Šios analogijos puikiai pristato elektros kainų temą ir parodo, kad elektros kaina verslui negali būti visiškai tokia pat.

Optimalus variantas egzistuoja, o šiam teiginiui pritaria su nepriklausomu tiekėju sutartį sudarę verslo atstovai.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: