Ar šarvuotos durys gali būti ekologiškos?

sarvuotos durysŠarvuotos durys, kaip ir plastikiniai langai, yra bene svarbiausi namų elementai. Tačiau mes mažai skiriame dėmesių medžiagoms ir gamybos technologijoms, nors nuo to dažnai priklauso durų kokybė ir ilgaamžiškumas. Be to sintetinės ir cheminiais dažais dažomos medžiagos, namuose gali sukelti alergijas. Kaip sako gamintojų atstovai, saugumas ne tik, kad gali būti suderinamas su natūralumu, bet ir privalo tapti darnios aplinkos dalimi.

Medienos drožlių plokštės

Netiesa, kad ekologiškos medžiagos nėra ilgaamžės. Jos ne tik ilgaamžės, bet ir atsparios drėgmei, mechaniniams pažeidimams. Šiuo metu itin populiarios sarvuotos durys iš medienos drožlių plokščių arba gabonmedžio. Tai Afrikoje augantis medis, iš kurio gaminamos sarvuotos durys dažniausiai esti trijų sluoksnių. Tai išskirtinis gaminys. Tokios durys dažnai turi papildomus saugumo užraktus.

Medžio drožlių plokštės šlifuojamos ir dengiamos laminatu. Šio tipo sarvuotos buto durys kaina yra ypač patraukli taupiems žmonėms. Specialūs išpardavimai ir akcijos šią kainą dar labiau sumažina. Tarkim, šiuo metu tokiose akcijose kaip, šarvuotos durys kaune, sarvuotos durys senukai yra kainos sumažintos beveik trečdaliu. Nebrangesnė  sarvuotos durys kaina siauliuose arba užsisakant internetu – sarvuotos durys skelbiu ar kitur.

Raudonmedis ir apšiltintos akmens vata

Raudonmedis garsą ir šilumą izoliuojati plokštė. Dažniausiai sarvuotos durys yra gaminamos iš trijų sluoksnių ir raudonmedis arba akmens vata atsiduria svarbiausiame – antrame – plokštės sluoksnyje. Kaip rašo sarvuotos durys kaune atsiliepimai, raudonmedžio durys yra pačios patvariausios ir patikimiausios. Jos rekomenduojamos kaip pasyvių namų statybos sprendimas.

Emaliniai dažai

Kad ir kokios medžiagos būtų pasirinktos, kad ir kokią gamybos technologiją būtų gamintojas taikęs, sarvuotos durys turi būti ne tik tvirtos ir patikimos, tačiau šarvuotos lauko durys privalo atrodyti estetiškai, derėti prie aplinkos, papuošti fasadą ar vidaus erdves.

Todėl sarvo durys butui gruntuojamos ir dažomos specialiais emaliniais arba milteliniais dažais. Naudojant inovatyvias technologijas galima išgauti praktiškai bet kokį norimą paviršių, tekstūrą ir spalvą. Natūraliais dažais gali būti dažomi ir cilindriniai vyriai, taip suteikiant eksterjerui ar interjerui papildomų detalių. Tad nėra beveik nieko neįmanoma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: