Ar kuriant verslą svarbi tik motyvacija?

http://nordgain.lt/ motyvacijaKartais gaji nuostata, kad buhalteriai mechaniškai atlieka su skaičiais susijusius darbus. Skaičiai – tarsi buhalterijos vizitinė kortelė. Tačiau visas paslaugų komplektas – toli gražu ne tik mechaniškas skaičiavimas. Jei rūpi, kaip buhalterijos skyriaus darbą suefektyvinti, vertėtų kreiptis į http://nordgain.lt/ specialistus.

Tie visi skaičiai, tie visi įstatymai… Tai itin svarbi verslo dalis. O kuriant verslą dažnai akcentuojama ir motyvacijos reikšmė. Todėl ir klausiame: ar kuriant verslą svarbi tik motyvacija? Daugelis veikiausiai paprieštarautų ir pasakytų, kad motyvacija nėra „TIK motyvacija“; teigtų, kad tai nepaprastai reikšmingas dalykas, be kuriuo versle nė iš vietos. Sunku nesutikti. Jei nėra motyvacijos, vargiai ką padarysi. Kaip toj istorijoj, kur žmogus guli po palme, o bičiulis jam sako, kad reikėtų ko nors imtis. Papostringauja, kad įkūrus verslą ir uždirbus pinigų būtų galima gulėti po palme ir nieko neveikti. O tas gulintysis ir atsako, kad šiaip ar taip mėgaujasi saule ir guli po palme…

Pastarasis pavyzdys patvirtina, kad motyvacija nėra bereikšmė. Tačiau… Sakykim „gulintis po palme“ nuspręstų išties pradėti verslą. Bičiulis pašnibždėtų kokią nors svarią priežastį ir taptų aišku, kad verslas – kone būtinybė. Ir štai čia prireikia įvairių žinių – teisinių, buhalterinių… T. y. kuriant verslą nepakanka vien motyvacijos.

Gera buhalterija yra pridėtinė vertė

Kaip buvo paminėta, verslas reikalauja buhalterinių žinių. Šiuo klausimu pagelbėja http://nordgain.lt/ – paprasčiausiai susisiekite ir suderinsite aktualius dalykus.

Geri buhalteriai dirba efektyviai. Jų darbas primena šveicarišką laikrodį. Funkcionuoja nepriekaištingai. Tam tikra prasme buhalterija yra ir estetika – juk tvarkingi skaičiai gerokai patraukliau nei kažkokia neaiški matematinė raizgalynė ir krūvos bet kaip išmėtytų popierių ant stalo.

Gera buhalterija yra pridėtinė vertė. Ir nieko pridurti nereikia.

Technologijų tobulėjimas

Pratęsiant temą neprošal aptarti ir technologinį progresą. Šiais laikais informacijos surinkimas ir apdorojimas žymiai spartesnis. Net ir darbuotojo ir viršininko (arba paslaugos teikėjo ir kliento) bendravimas gali vykti nesusitikus. T. y. pati samprata kitokia, darbas įgauna daugiau lankstumo.

Kadangi naudojamės kompiuteriais, dažniausiai nėra prasmės spausdinti dokumentus ir pateikti juos popieriniu pavidalu. O tai susiję su ekologija, su ekonomiškais sprendimais.

Išmonė

Nepaisant to, kad technologijos vis modernėja; nepaisant įvairių kitų aspektų labai svarbi išlieka išmonė. Juk buhalterija – ne tik „robotiškas“ skaičių „sustumdymas“. Tai šis tas daugiau, o prireikus išspręsti itin specifinius klausimus dirbama netgi kūrybiškai. Tačiau privaloma sąlyga, kad kūrybiškumas neprasilenktų su teisiniais reglamentais. Tik dirbant pagal įstatymus įmanomas skaidrumas ir puiki ilgalaikė perspektyva.

Beje, išmonė susijusi ir su lankstumu, paminėtu pora pastraipų aukščiau. Veikiausiai galėtume teigti, jog buhalteriui praverčia įvairios savybės. Kiekvienam specialistui naudinga sukaupti tokį bagažą, kuris padėtų kuo kokybiškiau atlikti tai, ką reikia.

Sklandžiam verslui – sklandi buhalterija

Ar norint tapti geru buhalteriu svarbi motyvacija? Be abejonės. Bet, kaip ir pradžioje aptartu verslo kūrimo atveju, tik motyvacijos nepakanka. Būsimieji buhalteriai įdeda tikrai nemažai pastangų, kol tampa specialistais. O tada teikia sklandžias paslaugas, taip kurdami pridėtinę vertę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: