Ar greiti anglų kalbos kursai verti dėmesio?

greiti anglų kalbos kursaiGreitai ir lėtai – du antonimai. Siekiant tikslų dažnai norisi, kad viskas vyktų nelėtai. Bet ar greiti anglų kalbos kursai verti dėmesio? Ar pavyksta tinkamai įsisavinti informaciją? O gal svetimai kalbai išmokti reikia bent jau poros metų?

Kursų yra įvairių

Viskas priklauso nuo konkrečių poreikių. Jei niekada nesimokėte anglų kalbos, bet svajojate išmokti, veikiausiai nesiregistruosite į skubius kursus, kur stengiamasi viską išdėstyti per trumpą laikotarpį. Bet jei po mėnesio vyksite į komandiruotę užsienyje, o anglų kalbos įgūdžiai netvirti, tai greiti anglų kalbos kursai ne šiaip verti dėmesio, o LABAI verti dėmesio.

Prieš registruodamiesi būtinai pasidomėkite, kas bus dėstoma, kokia kryptis ir pan. Gal jums aktuali verslo kalba? O gal greitus kursus įsivaizduojate kitokius, nei jie siūlomi? Nenerkite stačiau galva, verčiau pasiteiraukite nurodytais kontaktais, kad vėliau nesigailėtumėte ir gautumėte užsienio kalbos bagažą.

Kai kurios užsienio kalbų pamokos orientuotos į pradžiamokslius, kitos skirtos tiems, kurie neprastai susišneka, bet nori dar pagerinti įgūdžius. Vieni kursai trunka trumpiau, kiti ilgiau. Vieni vienoje miesto vietoje – kiti kitoje. Kriterijų yra visa gausybė, tad rinkdamiesi turėsite perfiltruoti. Savaime aišku, kad į dešimtį skirtingų kursų nesiregistruosite, tas pasirinkti optimaliausią variantą būtina.

Ar tikrai svarbu greitis?

Greiti anglų kalbos kursai gali pasirodyti daug žadantys, tačiau reikėtų pamąstyti, ar tikrai konkrečiu atveju svarbi sparta. Gal jau metų metus svajojate išmokti ir niekaip neprisiruošiate? Tad ar tikrai dabar būtina lankyti kuo skubesnius kursus? Kodėl nepakaktų įprasto intensyvumo? Žinoma, renkatės patys, tad šių minčių nepriimkite kaip šimtaprocentinės tiesos.

Ar norite išmokti?

Jei jau renkatės kursus, vadinasi, norite išmokti. Ar ne? Jei registruojatės, „nes visi taip daro“, vėlgi geriau pagalvoti dar kartą. Bet jei patys trokštate prašnekti ir suprasti, ką reiškia visi tie angliški žodžiai, tai tikrai pats metas pradėti lankyti pamokas.

Metodai nevienodi

Nesunku nuspėti, kad taikomi nevienodi metodai. Sunku taip imti ir pasakyti, koks mokymosi būdas jums tinkamiausias, bet prieš nuspręsdami paskaitinėkite, ką organizatoriai rašo, ką akcentuoja. Taip bus lengviau priimti sprendimą ir apskritai suprasti, ar tai yra būtent tie kursai, kurie ką nors pakeis, ar tik eilinis šnipštas.

O šnipšto niekas nenori. Greiti anglų kalbos kursai paprastai būna orientuoti į sėkmę, todėl stengiamasi kuo mažiau laikytis dėmesio nevertų metodų ir vietoje jų pritaikyti ne tik naudingesnius, bet ir nenuobodžius. Dėstytojai suvokia, kad žmonės atvyksta ne šiaip pavakaroti, o išmokti. Ir tikrai nėra tikslo tuos žmones nuvilti.

Kaina įpareigoja

Ir dar vienas aspektas – kaina. Ji įpareigoja tiek patį kursų lankytoją, tiek kursų rengėjus, nes pastarieji negali imti pinigų už nieką.

Apibendrinant

Viską apibendrinant ir atsakant į straipsnio pavadinime iškeltą klausimą galima teigti, kad yra atvejų, kai greiti anglų kalbos kursai nepaprastai naudingi, padedantys įgauti svarbių įgūdžių ir, žinoma, drąsiau jaustis užsienyje.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: