Ar geros buhalterinės paslaugos gali būti pigios?

buhalteris

Turbūt daugeliui įmonių vadovų kyla klausimas, ar pigios buhalterinės paslaugos gali būti geros. Kad atsakytume, pirmiausia reikia aptarti, ką reiškia pigu ir ką reiškia kokybiška.

Galima teigti, kad pigumas ir kokybiškumas kiekvienoje srityje reiškia kiek skirtingus dalykus. Pavyzdžiui, kokybiškas duonos gaminys – ne tas pat kaip kokybiškas drabužis. Pigumas kaip reiškinys irgi atsiskleidžia įvairiais pavidalais.

Šiek tiek apie pigumą

Maža kaina dažnai vilioja. Pavyzdžiui, produktas, kuris vakar kainavo 29 eurus, o šiandien siūlomas su nuolaida už 23 eurus. Arba nuostaba, kokia maža duonos kaina naujai atidarytoje maisto prekių parduotuvėje.

Vis dėlto kartais brangiau yra geriau. O geriausia, kai už sumokamą sumą gaunama aukšta kokybė. Štai ieškantiems buhalterinių paslaugų neprošal suklusti ir užsukti į https://audita.lt/buhalterines-paslaugos/, kur kokybiškumas vertinamas labai rimtai.

Kalbant apie buhalteriją minėtina, kad žymiai tikslingiau orientuotis į kokybę, nes atseikėta suma tampa investicija į valdomos verslo įmonės dabartį ir ateitį.

Tikslų siekiantis verslas

Pigios buhalterinės paslaugos galėtų būti puikus postūmis verslui siekti tikslų. Tačiau jeigu tik pigu, tai nieko gero nesitikėk. Kiek kartų postringaujama, kad skūpus moka ne vieną kartą, o du… Todėl buhalterija gera ne tada, kai ji pigi, o tada, kai ir pigi, ir kokybiška arba tiesiog kokybiška. Pateiksime aiškiau:

  • Gera buhalterija gali būti pigi. Bet vien pigi nėra gera.
  • Gera buhalterija yra ir pigi ir kokybiška.
  • Gera buhalterija yra nepigi, bet kokybiška.

Yra įvairių krypčių galvojimų, tikimybių teorijų, diskusijų. Nuomonės nevienodos, siekiai ir rezultatai irgi nevienodi. O uždavus klausimą apie pigumą, atsakymų gali būti tuzinas. Na, gal ir ne tuzinas, tačiau tikrai nemažai. Tarkim, šitaip: pigu ir kokybiška, pigu ir nekokybiška, brangu ir kokybiška, brangu ir nekokybiška. Bene keisčiausias – paskutinis paminėtas variantas. Rodos, nelabai galėtų būti kaina didelė, o kokybė, priešingai, maža. Bene labiausiai pageidaujamas (net nereikia žodžio „bene“, nes tai išties labiausiai pageidaujamas) variantas yra maža kaina ir aukšta kokybė.

Versle daug tikslų, vadinasi, reikia (būtina) laiku ir sąžiningai tvarkyti buhalterinius reikalus. Kadangi vien žema kaina nėra patrauklus variantas, pigios buhalterinės paslaugos neprikausto dėmesio. Tiesą sakant, pirmosiomis sekundėmis prikausto, tačiau neišlaiko. Nes kiekvienas save gerbiantis verslininkas žino: buhalterijoje tikslumas ir visapusiškas sąžiningumas yra žymiai svarbiau už žemų kainų pasiūlymus. Taigi, jei kas nors bando suvilioti „nežemiškai pigiais buhalteriniais stebuklais“, pasinaudoti neprivaloma. Nes neaišku, ar bus naudos.

Bet ar tai reiškia, kad pigių paslaugų ir kokybės sąsaja neegzistuoja? Taip drastiškai neteigtume, kadangi skirtis ne visada tokia kontrastinga. O apskritai pigios buhalterinės paslaugos gali būti ir kokybiškos, bet šitoks variantas retas ir sunkiai įgyvendinamas.

Aukso vidurio paieškos atveda į portalą audita.lt. Vykdote verslą? Tada tikrai verta apsilankyti.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: