Apie protinio danties rovimą…

protinio danties rovimasProtinio danties rovimas pacientus domina įvairiais rakursais, tad šiame straipsnyje pateikiama šis tas naudingo, supažindinama su procedūra.

Ką reikėtų žinoti apie protinius dantis?

Jei aktualus protinio danties rovimas, tikriausiai norite bent kiek teoriškai susipažinti su šia procedūra, kad žinotumėte, ko tikėtis apsilankius pas odontologą. Pirmoji teorinė sąvoka – tretieji krūminiai. T. y. protiniai dantys dar vadinami trečiaisiais krūminiais.

Ar protiniai dantys svarbūs? Taip. Tai kodėl jų rovimas, o ne išsaugojimas yra taip plačiai aptariama procedūra? Todėl, kad protiniai dantys gali sukelti bėdų. Kadangi burnoje laisvos vietos likę nedaug (protiniai dantys išdygsta paskutiniai, kai visi kiti dantys jau seniai išsikalę), tai išdygti jie gali ne normaliai, o į šonus ar, pavyzdžiui, gali būti suspausti. Dėl to kartais pasireiškia skausmas, infekcija, ima tinti dantenos ir veidas. Pajutus bent vieną iš šių simptomų, reikia kreiptis į odontologą. O šis pasakys, ar protinio danties rovimas reikalingas.

Atsižvelgiant į ką tik pateiktą mintį, kad apie rovimo poreikį pasakys odontologas, vertėtų pabrėžti šiuolaikinę tendenciją, kai įvairias ligas žmonės „nustato“ savarankiškai. T. y. „pagooglinama“ apie simptomus ir jie priskiriami sau. Protingai mąstant iškart galima atsakyti, jog simptomų nustatymas – ne mėgėjiškas dalykas, o gydytojo kompetencija. Tad ir apie protinius dantis paskaitinėti internete galima, bet dėl konkrečių procedūrų poreikio turi nuspręsti odontologas.

Rūpi jauniems žmonėms

Jokia paslaptis, kad minėta tema rūpi jauniems žmonėms. Kodėl? Todėl, kad dantys, kartais sukeliantys problemų, paprastai kalasi 17–21 metų amžiaus asmenims. Moksleiviai, studentai, jauni darbuotojai, pajutę nemalonius simptomus, kreipiasi į gydytojus, o šis vizito metu apžiūri, kokia padėtis, ir išsiaiškina, ar protinio danties rovimas reikalingas, ar visgi ne.

Protiniai dantys traukiami kitaip nei „paprasti“ dantys. Įgūdžiai ir įranga – du dalykai, kurie specialistui būtini. Ne kiekvienas odontologas teikia protinių dantų rovimo paslaugas, dažnai kreipiamasi į burnos chirurgą.

Šiuolaikinės odontologijos galimybės itin didelės, tačiau nepakaks dešimties minučių, kad burnos ertmės būklė taptų nepriekaištinga. Kitaip tariant, po traukimo gali pasireikšti skausmas, kraujavimas, tinimas, žandinio sinuso atsivėrimas, apatinės lūpos aptirpimas, karščiavimas, staigus tinimas. Skamba nelabai maloniai, tačiau pagalbos ranką ir vėl ištiesia odontologai. SVARBU! Reikia kuo skubiau kreiptis į gydytoją, jeigu pajutote karščiavimą ar staigų tinimą, kurie įtraukti į galimų rizikų sąrašą.

Neištraukus protinio danties

Kokių bėdų gali pasitaikyti, jei dantis paliekamas neištrauktas? Gali būti išjudinami aplinkiniai dantys, taip pat tikėtinas žandikaulio skausmas, retencinių cistų atsiradimas, gali būti sutrikdytas normalus sinuso funkcionavimas. Tad visuomet geriausia susitarti su gydytoju dėl vizito ir nedelsti.

Atsigavimas

Po protinio danties rovimo pasveikstama maždaug per 5–7 dienas. Per kiek laiko visiškai užgyja dantenos? Specialistai įvardija 3–4 savaičių laikotarpį. Tiesa, jei per operaciją pažeidžiamas žandikaulis, tai gijimo trukmė ilgesnė (teoriškai iki 6 mėnesių).

Yra įvairių patarimų, ką daryti tam tikrais atvejais. Pavyzdžiui, per 24 valandų laiko tarpą po ištraukimo gali pradėti kraujuoti. Tuomet gydytojai pataria ant tos vietos, kur buvo dantis, uždėti drėgną marlės gabaliuką (žinoma, marlė turi būti švari). Yra ir alternatyvus metodas – arbatos maišelis. O jei kraujavimas nesiliauja, tada reikia susisiekti su specialistu.

Apskritai protinio danties rovimas yra procedūra, kurios atlikimas reikalauja ir specifinių žinių, ir sukauptų įgūdžių. Vieną kitą dieną tikėtini tam tikri nemalonūs pojūčiai, bet viskas ne šiaip sau. Juk jeigu jau reikia traukti dantį, tai dėl pasireiškusių nepatogumų. O ištraukus ir praėjus trumpesniam ar ilgesniam laikui burnos ertmė vėl nepriekaištingai funkcionuoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: